Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mořské panny-mýtus či skutečnost?

11. 3. 2010

Mořské pany- mýtus či skutečnost? Námořníci na celém světě si vždy vyprávěli neuvěřitelné historky o tom, co na svých cestách viděli. Byly to mořské panny či vodní příšery, které je lákaly do určitých míst i je napadaly. Časem se na tyto podivné historky zapomnělo ale je dost pravděpodobné že lodníci a námořníci nelhali.

 Bojovníci Historka vypráví, že se v roce 1547 vydala španělská galeona na cestu z Peru do Španělska. Cestou byla napadena anglickými piráty a mezi plavidly se rozpoutal krutý boj na život a smrt. Najednou se stalo něco neuvěřitelného - z hloubi moře se vynořilo několik desítek mořských rytířů ozbrojených šupinatými pancíři a s hlavami pokrytými špičatými přilbami. Když jedna z lodí vypálila salvu ze svých děl, tak se válečníci ponořili a zanedlouho se útočící lodě rozlomily a za podivných okolností klesly ke dnu.

 Mořské panny V současné době se vědci shodují na tom, že mořská panna je vlastně kapustňák, neboli býložravý mořský savec s předními končetinami změněnými v ploutve a s vodorovnou ocasní ploutví. Některé zjevení mořských panen by se tím daly vysvětlit ale zase ne úplně všechny. Učitel ve Skotsku uviděl v roce 1809 na pobřeží sedět ženu s bujným poprsím. která měla od pasu dolů rybí ocas. Také tvor který byl vyloven v pol.20 stol. u Shetlandských ostrovů nebyl zrovna kapustňák. Vypadal spíš jako chlupatá ženská s rybím ocasem a vydával pronikavý křik. Proto jej hodili raději zpět do moře. Další případ byl ohlášen v roce 1830 z Hebrid. Blízko u břehu si hrála malá holčička kterou náhodně strefili kamenem do hlavy. Moře již vyplavilo jen mrtvolku asi čtyřleté dívenky s rybím ocasem.

 Ale historky o mořských pannách nejsou jen z hluboké historie. V roce 1977 vyplavila bouře neznámou bytost do kanálové stoky v Pretorii v Jihoafrické republice. Svědkové ji popsali jako bílou ženu s krásnými ňadry a šupinatým ocasem. Nakonec jí lidé pomohli vrátit se zpět do oceánu. O rok později byla další krásná podivná dívka viděna na Filipínách a v roce 1981 v Austrálii a v roce 1986 na pobřeží Španělska.

 Kdo však tito tvorové jsou? Věrohodně vysvětlit existenci mořských bytostí se nepodařilo dodnes. Zvířata to zřejmě nejsou. Tvorové z hlubin oceánů jsou svou inteligencí srovnatelní s lidmi. Podle některých badatelů by mohlo jít o druh Homo sapiens, který se oddělil od suchozemské formy a vrátil se zpět do vody. Mají proto plíce i žábry a mohou žít pod vodou i na souši. To potvrzuje i případ který se stal v 16. století v Holandsku. Rybáři ulovená dívka se zamilovala do jednoho z nich a zůstala na povrchu. Trochu se naučila mluvit a živila se splétáním sítí. Ale legendy nám nabízejí i opačné vysvětlení. Jedná se o lidi, kteří zmizeli v moři aby se po nějaké době znovu vynořili s rybím ocasem na svém těle. V roce 1841 se při bouři v Indickém oceánu utopil námořník z lodi Great King. O dva roky později byl na tom samém místě spatřen svými druhy živý ve vodě opět. To už měl ale šupinatý ocas a vyprávěl, že teď je konečně šťastný ale více ze svého tajemství prozradit nechtěl nebo nemohl.

Je vidět, že právě moře a oceány jsou ještě jedny z nejméně prozkoumaných částí planety a my se jen můžeme domnívat co před námi ukrývají za tajemství.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mám vás ráda

(tána kloudová, 15. 10. 2011 11:42)

AHOJTE EMMO, CLEO A RIKKI JAK SE MÁTE ASI FAJN JÁ JE MÁM VÍBORNĚ, ZBOŽNUJU VÁŠ SERIÁL CHTĚLA by sem být taky mořská panna čauky.

MP

(anionymka, 7. 10. 2011 19:12)

mp by chtel byt asi skoro kazdy

blbost

(anonymka, 7. 10. 2011 19:08)

tak tohle je vazne krasna blbost ale je to super blbost :)

mořské panny

(TESS, 29. 8. 2011 21:21)

JÁ MYSLÍM, ŽE KDYBY TADY NĚKDO BYL OPRAVDOVÁ MOŘSKÁ PANNA TAK TO SEM URČITĚ NEBUDE PSÁT. PRAVÁ MOŘSKÁ PANNA BY O SOBĚ NEMĚLA ANI CEKNOUT PROTOŽE JINAK BY SKONČILA NĚKDE V AMERICE NAPOJENÁ NA PŘÍSTROJÍCH...................100% BLBOST!

AHOJ

(CLEO SERTORY, 12. 6. 2011 14:08)

AHOJ JSEM DOOPRAVDICKÁ CLEO CHCETE SE SEMNOU KAMARÁDIT TAK NAPIŠTE SEM NĚCO ALE MUSÍME SI ŘÍKAT PRAVDU VÍTE ŽE TADY NĚKDO LŽE ŽE JE MP........ TAK AHOJ CLEO

Re: AHOJ

(Emma, 3. 7. 2011 21:03)

Hele promiň ale ty pravá Cleo nejsi .Hele taky mám holky z H2O ráda ,přímo je miluju a jsem do nich šílenej blázen ale je to blbost aby si ty byla ona ale nic proti tobě nemám ale napíšu ti důvod:1)Tenhle blog je dobrý a vážně se mi líbí ale mislíš že by Cleo brouzdala po českých stránkách H2o Stačí přidat vodu?????????? já si myslím že rozhodně ne
2)Cleo má přece Emmu a Rikki tak by se přeci nemusela s nikým jiným kamarádit přes internet ale kdyby chtěla tak prosím ale myslím že má Australských kámošů a kamarádek dost a že radši plave s Emmou a Rikki po moři a je s holkama v měsíčním jezírku nebo někde poblíž Maka než aby byla na internetu na Českých blogách
3)Ona je v Austrálii a mluví Angličtinou nebo nějakým cizím jazykem a neučila by se asi Češtinu ne???????? K čemu by jí to ve světě bylo myslíš že by se v Japonsku domluvila Česky?????? Jás is myslím že ne tak prosím já chápu že je máš holky ráda já je taky šíleně miluju ale to NEZNAMENÁ že se budu vydávat za Cleo a promiň jestli todle nevíš ale Cloe je jen postava ,někde ve světě se toto samé může stát 3 hlokám které se jmenují Rikki Emma a Cleo a můžou prožít opravdu svůj život jako je H2o ale ale Cloe je prostě jen postava a hraje jí Pheobe Tonkin ale je super!!!!!!!!!!!!!!

Re: AHOJ

(Simi, Sofi a Jana, 15. 7. 2011 20:12)

Ahoj Cleo,
dnes se chceme proměnit v mp. A děkujeme že dáváš na internet rady z H2o, jak se proměnit.
Jak dlouhé ocasi mají mořské panny?

Re: Re: AHOJ

(Simi, Sofi a Jana, 15. 7. 2011 20:18)

Jo a mimochodem nejsi mp. A jestli ano, tak nám poraď s čím koli, kdyby jsme se stali mp. PROSÍM

Re: AHOJ

(Kary, 16. 7. 2011 19:35)

Ježiši, hej fakt trapný. Cleo je hvězda, celebrita.. mluví anglicky, je (nebo bydlí) v Americe. asi těžko zavítá na nějaký český blog o mořských pannách a určitě tu nebude psát jestli se s ní chceme kamarádit. Mořské panny neexistují.. já neříkám, že nikdy nebyly ale teď myslím že těžko. Cleo je mořská panna jen v seriálu, který je vymyšlený. Ale mám H2o ráda. S pozdravem, Kary. :)

Re: AHOJ

(saba, 11. 8. 2011 14:09)

lhařko

morska panna

(amalie, 21. 7. 2011 6:11)

ahoj ja bych chtela byt taky morska panna.

že existujou mp........................a musim hlídat kim..........

(cleo sertory, 13. 6. 2011 12:51)

mp existujou a já musím hlídat kim pritože muj táta se sem odjeli nakupovat něaký jídlo a vrátí se ve 20 00 h ale rikki a emma a bela pomůžou mi hlídat kim to bi mě zajímalo jak se budou tvářit až emma uvidí bellu.

PROMIN ANETOLOVE

(CLEO SERTORY, 12. 6. 2011 15:04)

TO NŠCI MĚLI BÍT VĚCI.

TI

(CLEO SERTORY, 12. 6. 2011 14:10)

TI ANETO LOVE TAKOVÉ SPROSTÉ NŠCI SE O NIKOM NEŘÍKAJÍ

vi ste teda fakt fakt fakt IDIOTI!

(aneta ,love, 2. 5. 2011 14:51)

vzdit morski pany neexistujouv kdiby existovali tak to bi se jich chitli milioni,ja sama chtela bit morska pana skusila sem fsechno ale nic nefungovalo a to sem pouzivala tidhle instrukce!

kouzlo

(sara, 18. 4. 2011 19:55)

Ahoj jakej lektvar ste poouzili

přeji si být mořská panna

(cleo, 26. 2. 2011 15:16)

Prosím napiš mi taky jak ses stala mořskou pannou.Já chci být mořská panna jen když se dotknou moje nohy vody.

mořská panna

(denisa, 20. 8. 2010 22:21)

ahoj jsem mořská panna a mám všechny moce led,ohen,hýbání z vodou,žele,

Re: mořská panna

(barbora , 22. 11. 2010 18:00)

ty si píča píča píča píča píča píča píča píča píča píča

Re: Re: mořská panna

(................, 5. 2. 2011 21:10)

Ne ty jsi piča kdys se ti tyhle komentare nelibjej a chceš ady nadavat všem holkam tak jdi do prdele a nevotravuj! 

 

Portrét
Archiv

Kalendář
<< duben / 2021 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 351031
Měsíc: 2580
Den: 91